poniedziałek, 7 lipca 2014

Lubisz nasz hotel? Poleć go innym!

Wybierając miejsce na urlop rodzinny, spotkanie biznesowe czy też na weekend we dwoje, zwykle chętnie zasięgamy opinii innych osób, które opowiadają nam o swoich doświadczeniach i służą radą przy wyborze odpowiedniego hotelu. 
Czy z  przyjemnością wracają Państwo wspomnieniami do chwil spędzonych w kołobrzeskim hotelu New Skanpol? Pragną Państwo podzielić się swoimi wrażeniami z wakacji? W związku z tym, że opinia naszych Klientów jest dla nas niezwykle ważna, pragniemy zachęcić Gości hotelu, do opublikowania własnej recenzji dotyczącej pobytu w New Skanpol za pośrednictwem dwóch serwisów internetowych: tripadvisor.com oraz holidaycheck.pl. Oba portale stanowią rozbudowaną bazę opinii i rekomendacji hoteli oraz restauracji w kraju i za granicą. Użytkownicy mają możliwość napisania mniej lub bardziej szczegółowej recenzji hotelu (w zależności od preferencji), a także udostępnienia prywatnych zdjęć z pobytu (choć jest to oczywiście tylko dodatkowa opcja). Formularze w obu serwisach zostały tak skonstruowane, aby ułatwić użytkownikom wystawienie całościowej oceny, uwzględniającej zarówno jakość obsługi, wystrój hotelu, ceny, jak i posługiwanie się językami obcymi przez personel, wyżywienie, dostęp do Internetu czy atrakcyjność oferty Wellness.

Podpowiemy teraz jak krok po kroku można wystawić opinię wybranego hotelu, w obu wyżej wspomnianych serwisach. Posłużymy się oczywiście przykładem New Skanpolu ;)

Jak zarekomendować hotel New Skanpol w serwisie tripadvisor.com?


Wchodzimy na stronę główną hotelu New Skanpol. Z prawej strony wysunie się banner „Zobacz i podziel się opiniami!”. Klikamy na zieloną ikonkę „TripAdvisor”.

screen strony głównej hotelu w Kołobrzegu


Na nowej stronie otworzy nam się profil hotelu New Skanpol w bazie tripadvisor.com. Klikamy na „Write a Review”.

profil hotelu New Skanpol w tripadvisor

W tym miejscu możemy wystawić ogólną ocenę hotelu. Kolejny krok to zatytułowanie naszej recenzji. Przystępujemy do pisania opinii (tekst powinien zawierać nie mniej niż 200 znaków). Możemy posługiwać się językiem polskim bądź też angielskim.

formularz wystawiania opinii


Następnie wybieramy rodzaj pobytu (biznesowy, dla par, rodzinny, z przyjaciółmi, solo). Poniżej zaznaczamy przybliżoną datę naszego pobytu w hotelu.

wybór daty pobytu w hotelu

Kolejny krok to wystawienie oceny w poszczególnych kategoriach: service (obsługa), value (cena), sleep quality (jakość snu), cleanliness (utrzymanie czystości), location (lokalizacja), rooms (pokoje), swimming pool (basen), fitness center (centrum fitness; siłowania). Kategorie te będą się nieco różnić w zależności od rodzaju pobytu, który wcześniej wybraliśmy.

W ramce poniżej możemy wpisać wskazówki dla potencjalnych Gości hotelu odnośnie wyboru pokoju etc.

oceny poszczególnych aspektów hotelu


W tym  kolejnym miejscu opcjonalnie możemy zamieścić wykonane przez siebie zdjęcia z pobytu w New Skanpol. Dzięki zaznaczeniu opcji „Sharing with friends” link do wystawionej opinii pojawi się na naszej tablicy na Facebooku.

Na koniec potwierdzamy wiarygodność recenzji i klikamy na „Submit your review”.

dodanie zdjęcia i potwierdzenia opinii

Ostatni krok to zarejestrowanie się na stronie TripAdvisor. Możemy również zatwierdzić naszą recenzję za pośrednictwem Facebook'a albo konta Google.

formularz rejestracji

Mailowo zostaniemy poinformowani o publikacji naszej rekomendacji w serwisie (w ciągu 48 h).


Jak wystawić opinię hotelu na stronie holidaycheck.pl?

Wchodzimy na stronę główną hotelu New Skanpol. Z prawej strony wysunie się banner „Zobacz i podziel się opiniami!”. Tym razem klikamy na niebieską ikonkę „Holiday check”.

strona główna hotelu New Skanpol w Kołobrzegu


Otworzy nam się profil hotelu New Skanpol w wybranym serwisie. Możemy zapoznać się z uśrednioną oceną, a także przeczytać opinie Gości. Aby ocenić hotel - klikamy na ikonkę po prawej (podniesiony kciuk). 

dodawanie opinii w serwisie holidaycheck

W pierwszej kolejności należy podać informacje o swoim urlopie, czyli rok i miesiąc podróży, długość pobytu. Informujemy także czy podróżowaliśmy sami, z partnerem/partnerką, z rodziną,  z przyjaciółmi; podajemy również ile pociech towarzyszyło nam w podróży oraz jaki był profil  urlopu (służbowy, wellness, zwiedzanie, plażowanie itd.). Następnie przechodzimy „dalej”. 

formularz informacyjny odnośnie podróży

Kolejny krok to wybór rodzaju recenzji, którą chcemy wystawić (krótką lub szczegółową). Poniżej znajdziemy wskazówki jak poprawnie napisać opinię. 

wybór rodzaju wystawianej opinii

Nadajemy tytuł naszej rekomendacji. Teraz możemy przejść do wystawiania ocen według poszczególnych kategorii: ogólnie o hotelu (nasze pierwsze wrażenie), położenie i okolica (w tym możliwości spędzania wolnego czasu, atrakcje turystyczne), ocena obsługi (m.in. uprzejmość, znajomość języków obcych), wyżywienie (ogólna ocena restauracji oraz jakości dań), sport, rozrywka, basen (w tym także jakość opieki nad dziećmi oraz miejsca zabaw dla najmłodszych Gości hotelu), ocena pokojów (czystość, wyposażenie, wielkość). Jeśli nie posiadamy wiedzy na temat któregoś z kryteriów, zaznaczamy opcję „nie oceniaj”.

ocena hotelu wyrażona w słoneczkach


Następnie przechodzimy do napisania opinii na temat hotelu (w przypadku krótkiej recenzji – minimum 160 znaków). Na koniec odpowiadamy na pytanie „Czy poleciłbyś ten hotel innym?”.

kolejny element formularza

W kolejnym kroku wybieramy rodzaj pokoju, w którym mieszkaliśmy oraz odpowiadamy na trzy pytania dotyczące jakości usług oraz ceny za nocleg. Poniżej mamy możliwość zaznaczenia biura podróży, które zaplanowało nam pobyt (jeśli pojechaliśmy na urlop sami, zaznaczamy opcję „z żadnym organizatorem”).


Ostatni krok to wysłanie opinii. Wpisujemy swoje podstawowe dane osobowe (imię, wiek, miejsce zamieszkania, adres e-mail itd.). Możemy potwierdzić swój udział w programach afiliacyjnych (albo zaznaczyć opcję „nie uczestniczę”). Ponadto mamy możliwość wybrania opcji dotyczącej otrzymywania co miesiąc na adres e-mail ciekawostek ze świata podróży. Następnie klikamy na „wyślij”.

formularz holidaycheck

formularz holidaycheck

Potwierdzenia dokonujemy klikając na link aktywujący, który otrzymamy drogą mailową. Teraz wystarczy poczekać, aż nasza opinia o hotelu pojawi się na stronie  holidaycheck.pl.

Zadowolenie naszych Gości jest dla nas sprawą priorytetową, dlatego będziemy niezwykle wdzięczni za Państwa recenzje. Wypełnienie formularza nie zajmuje wiele czasu, a pozwoli innym dokonać właściwego wyboru hotelu na wakacje lub weekend nad morzem. Jesteśmy też otwarci na wszelkie sugestie, które pozwolą nam spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. 

Mamy nadzieję, że powyższy poradnik uznają Państwo za pomocny :) Do zobaczenia w Kołobrzegu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz