piątek, 2 września 2016

Co najmniej 4 powody, dla których warto odwiedzić Kołobrzeg po sezonie

Wakacje dobiegają końca. Tymczasem niektórzy z nas dopiero planują urlop. Dlaczego koniec lata i początek jesieni, to dobry moment na wypoczynek w Kołobrzegu? Powodów jest co najmniej kilka :)

jesienna aktywność w Kołobrzegu


Słońca może mniej, ale za to ile jodu!

Wiele osób celowo planuje wypoczynek nad Bałtykiem jesienią z uwagi na obfitsze niż latem pokłady drogocennego jodu. Po sezonie wakacyjnym temperatura na wybrzeżu spada (choć nie zawsze, bo jak wiadomo, pogoda bywa nieprzewidywalna) i pojawia się silniejszy wiatr, który rozpyla w powietrzu zbawienną dla naszego zdrowia „chmurę”. Im bliżej morza jesteśmy, tym bogatszy skład aerozolu morskiego. Nic tylko spacerować i korzystać z leczniczych inhalacji, które serwuje nam natura.

Aktywnie nie tylko latem

Po tzw. wysokim sezonie, który trwa od lipca do sierpnia, turyści również nie mogą narzekać na brak atrakcji. A wybór jest ogromny:
  • rejsy na Bornholm z Kołobrzeską Żeglugą Pasażerską
  • wystawy muzealne m.in. w Oddziale Historii Miasta (ul. Armii Krajowej 13), Oddziale Dzieje Oręża Polskiego (ul. Emilii Gierczak 5), Kołobrzeskim Skansenie Morskim (Port Rybacki), Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku, Kamienicy Kupieckiej (ul. ppor Emilii Gierczak 5) 
  • wędrówka szlakiem kołobrzeskich zabytków (m.in. Ratusz, Latarnia Morska, Katedra, Pałac Braunschweigów, kościół św. Jana w Budzistowie, Reduta Solna i Reduta Morast oraz wiele innych)
  • wycieczki piesze i rowerowe, nordic walking
  • jedno lub kilkudniowe rejsy wędkarskie po Bałtyku
  • możliwość odbycia szkolenia morskiego

Wydarzenia kulturalne i sportowe

Kołobrzeg tętni życiem przez cały rok. Koncerty, wystawy i wydarzenia sportowe organizowane są tu regularnie. Już na początku września w Regionalnym Centrum Kultury rusza RCK RAP FEST. Szczegółowy kalendarz imprez kulturalnych niebawem pojawi się na stronie internetowej RCK (http://www.rck.kolobrzeg.eu/dzialalnosc/program-imprez). 

Nie zabraknie również rozgrywek sportowych (wykaz wrześniowych spotkań piłkarskich znaleźć można na http://www.kolobrzeg.pl/sport-i-rekreacja). Dnia 24 września br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędą się Zawody Łucznicze. Natomiast 25 września startuje Gwieździsty Rajd Rowerowy. 

W końcu można naprawdę wypocząć... w jeszcze korzystniejszych cenach!

Po sezonie kołobrzeska plaża pustoszeje, a to działa jak magnes na osoby poszukujące niczym niezmąconej ciszy i spokoju. Jesienią możemy zobaczyć całkiem inne oblicze Kołobrzegu. Piękne, niemal puste parki i bulwary cieszą oko. W końcu mamy okazję wsłuchać się w relaksujący szum fal. Unikamy kolejek, korków i nerwowego poszukiwania miejsca parkingowego. W dodatku poza sezonem jest… taniej. Dzięki temu nie nadwyrężymy naszego budżetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz