czwartek, 22 września 2016

Babie lato w Kołobrzegu

Jesień, to idealny czas na lekturę dobrej książki, wyjście na koncert lub wystawę. Po wakacjach wiele instytucji kulturalnych wraca do pracy ze zdwojoną siłą, odpowiadając na potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców. Warto w tym czasie zajrzeć do Kołobrzegu choć na kilka dni i nacieszyć się ostatnimi dniami lata, a przy okazji wziąć udział w kilku interesujących wydarzeniach kulturalnych.

zabytki Kołobrzegu


Oko w oko z nieokiełznaną naturą

Od 9 września do 22 października w Galerii Sztuki Współczesnej trwać będzie wystawa fotografii pt. Tomasz Gudzowaty „CLOSER”. Autor pamiętnego zdjęcia dwóch młodych gepardów tuż przed upolowaniem pierwszej ofiary znalazło się na kartach wielu prestiżowych publikacji. W fotografiach przyrody Tomasza Gudzowatego znaleźć można piękno, niepokój, dzikość i siłę świata zwierząt.

Bo Kołobrzeg, to miasto, w którym wypoczywa pół Europy!”

W dniach 26-30 września w Regionalnym Centrum Kultury odbędą się I Międzynarodowe Dni Muzyki i Teatru pod patronatem Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec. Nie zabraknie barwnych spektakli, pięknej muzyki i inspirujących spotkań z pasjonatami teatru. Szczegóły znaleźć można na http://www.kolobrzeg.pl/sztuka-teatralna/event/1239-1-miedzynarodowe-dni-muzyki-i-teatru

Jedzie pociąg...”

Tylko do 30 września w Muzeum Oręża Polskiego trwa wystawa przybliżająca historię kolei i kolejnictwa. Wystawa prezentuje modele lokomotyw, parowozów, wagonów, a także umundurowanie kolejarskie i wyposażenie kolei.

Herbertiada

Od 22 do 24 września będzie miał miejsce XVII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta. W programie m.in.: warsztaty recytatorskie, konkurs recytatorski, spektakle muzyczno-poetyckie, spotkania z pasjonatami teatru i literatury, a także uroczysta Gala Herbertiady w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury.

Gorąco zachęcamy do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz