poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Sierpniowe atrakcje Kołobrzegu 2014

Półmetek wakacji już za nami, ale pozostało jeszcze sporo czasu na zaplanowanie urlopu nad morzem. Warto odwiedzić Kołobrzeg choć na kilka dni i przekonać się o niezwykłej atmosferze tego kurortu. Tym razem gorąco zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami na sierpień. Program zapowiada się wyśmienicie!

Kołobrzeg na ludowo

Już 12.08 odbędą się XXIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Interfolk". Folkową imprezę otworzy Korowód Folkloru, który przejdzie ulicami miasta 12 sierpnia około godziny 16.00. W środę reprezentanci zespołów ludowych spotkają się z władzami samorządowymi, a od godz. 16.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury pojawiać się będą kapele z różnych stron świata, m.in. „Armenner" z Armenii, „Zora” z Chorwacji, "Yuan-Yuan" z Tajwanu, a także nasze rodzime zespoły m.in. "Świerczkowiacy" i "Jakubkowianie". Kolejne dni upłyną pod znakiem fascynujących spotkań międzykulturowych. Koncertom towarzyszyć będą animacje gier i zabaw charakterystycznych dla odległych zakątków świata. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się koncert galowy z pokazem sztucznych ogni na plaży przy molo (16.08. godz. 20.00). Mniej więcej w tym samym czasie (14-17.08) rusza Międzynarodowy Festiwal Jadła i Rękodzieła (Skwer Pionierów) podczas którego będzie można skosztować regionalnych przysmaków oraz nabyć unikatowe wyroby rękodzielnicze.

rękodzieło


Dla zmotoryzowanych i nie tylko

15.08 w Kołobrzegu nie może zabraknąć prawdziwych wielbicieli Mustangów! Trasa Mustang Race 2014 biegnie w tym roku wzdłuż polskich plaż (Toruń – Kwidzyn – Malbork – Gdynia – Kołobrzeg – Międzyzdroje). W piątek uczestnicy rajdu pojawią się w „Perle Bałtyku”, co od tygodni budzi niemałe emocje.  Na placu przy Latarni Morskiej w godzinach 17:30 – 19:30 zaplanowana została wystawa samochodów. Jak przebiegła zeszłoroczna edycja rajdu? Zobaczcie sami!
To nie koniec motoryzacyjnych atrakcji! 15.08 rusza również X Spotkanie Pojazdów Zabytkowych w Kołobrzegu, które potrwa 3 dni (plac przy Latarni Morskiej, Marina Solna/Port Jachtowy).

Morze z przytupem

Jeśli spragnieni jesteśmy prawdziwie morskich przygód warto wziąć udział w Święcie Żeglarskim 16.08. W ramach imprezy odbędą się regaty i zawody w jedzeniu śledzia po kołobrzesku. Natomiast 30-31.08 będzie miał miejsce XII Maraton Wędkowania z Plaży im. Henryka Niziołka (na plaży zachodniej).
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu po raz kolejny jest organizatorem III Otwartego Konkursu Na Budowle z Piasku „Klimatyczny Kołobrzeg 2014”, który odbędzie się 15.08 o godz. 15.00 na plaży centralnej (obok Kamiennego Szańca). W konkursie mogą wziąć udział zespoły dwu, trzy lub czteroosobowe. Główną nagrodą jest weekendowy pobyt w Kompleksie Milenium.

Wydarzenia muzyczne i teatralne

Sierpień w Kołobrzegu zapowiada się równie koncertowo jak lipiec. 15.08 na plaży centralnej wystąpi zespół PECTUS, a 18.08 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej. 21. i 28.08 w Bazylice Mniejszej będą miały miejsce wyjątkowe spotkania muzyczne w ramach projektu „Muzyka w katedrze”. Natomiast w 22.08 w Amfiteatrze rozpocznie się IV ROCK Festiwal (regionalny przegląd zespołów rockowych).
Nie zabraknie również nowości teatralnych. 21.08 o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury wystąpi Teatr Tańca z Berlina "Alicja w Krainie Czarów". Wielbiciele kabaretu także nie mogą narzekać – 16.08.2014 o godz. 19.30 czeka nas Polska Noc Kabaretowa. Na scenie Amfiteatru wystąpią Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki oraz Kabaret Czesuaf.

Wydarzenia sportowo-rekreacyjne

Tych, którzy pragną aktywnie spędzić urlop zachęcamy do zapoznania się z kalendarium imprez sportowych:
14., 19., 21., 22., 26., 28., 29.08.2014 - imprezy sportowo-rekreacyjne na plaży Milenium w ramach akcji letniej;
15.08 - Turniej Plażowej Piłki Nożnej (plaża Milenium);
15.08 - Turniej Plażowej Piłki Siatkowej (plaża Milenium);
15.08 - III Kołobrzeskie Mistrzostwa Kolonii i Obozów w wyścigu gąsienic (plaża Milenium);
23-24.08 - Puchar Lata w Strzelaniach Pneumatycznych (Hala Łuczniczka);
24.08 - XXV Bieg Solidarności;
24.08 - VII Turniej Charytatywny Tenisa Ziemnego (Korty Tenisowe);
19.08 - Imieniny najstarszego dębu w Polsce - Bolesława, wycieczka piesza i rowerowa (Las Kołobrzeski).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz